Jakich języków obcych warto się uczyć i dlaczego?
 Oceń wpis
   

Większość z nas decyduje się na naukę języka angielskiego, ponieważ jest najpopularniejszych językiem na kuli ziemskiej. Posługuje się nim ponad 1,6 miliard ludzi! Oczywiście jego znajomość ogromnie się przydaje, niemniej jednak warto też postawić na inne języki. W tym artykule napiszę, których z nich warto się uczyć i dlaczego.

 

Języki, których warto się uczyć:

Niemiecki bardzo przydatny, jeśli chcemy podjąć współpracę w korporacji lub firmie handlowej obsługującej zachodnich klientów. Poza tym jest on drugim, po języku angielskim, najczęściej używanym językiem w Europie. Co więcej, jego znajomość przyda się, gdybyśmy w przyszłości myśleli o wyjeździe do tego kraju za pracą.

Rosyjski Rosja to nasz partner handlowy. Importujemy do tego kraju mnóstwo towarów, więc znajomość języka przyda się zwłaszcza tym, którzy planują działać w branży handlowo-usługowej lub podjąć pracę w takiej właśnie firmie.

Szwedzki jego znajomość przyda się lekarzom, personelowi medycznemu i inżynierom, którzy chcą wyjechać do tego kraju w celu podjęcia pracy. Aktualnie istnieje tam spore zapotrzebowanie na specjalistów, którym oferuje się świetne warunki współpracy i wysokie zarobki. Nauka tego języka nie należy do najłatwiejszych zadań, ale warto go opanować, bo przysporzy mnóstwa korzyści.

Japoński na jego naukę powinny się zdecydować osoby, które planują robić karierę w branży motoryzacyjnej i elektronicznej oraz przemyśle technologicznym. Nie od dziś wiadomo, że Japończycy produkują jedne z najlepszych samochodów na świecie. Przodują również w dziedzinie najnowocześniejszych technologii.

Języki latynoskie biegłość w posługiwaniu się nimi przyda się każdemu kto planuje podróżować po południowej Europie, zachodniej Afryce, Ameryce Północnej i Południowej.

Czeski warto znać język naszych południowych sąsiadów, ponieważ są naszymi partnerami handlowymi. Poza tym w wielu firmach znajdujących się na południu Polski od pracowników oczekuje się jego biegłej znajomości.

 

Dlaczego warto uczyć się języka obcego za granicą?
 Oceń wpis
   

Nie bez powodu mówi się, że warto uczyć się języka obcego za granicą. Przemawia za tym kilka bardzo ważnych powodów.

Przede wszystkim wyjeżdżając za granicę zyskujemy możliwość otoczenia się językiem obcym, a to znacznie przyspiesza i ułatwia naukę. Poza tym konieczność używania języka obcego motywuje nas do jego opanowywania i niejako wymusza na nas poprawę jego znajomości, gdyż w innym wypadku nie będziemy w stanie komunikować się z innymi. To z kolei pomaga zapamiętywać nowe słowa, zwroty, uczyć się ich wymowy i kontekstów, w których się pojawiają. Co więcej, osłuchując się z różnymi akcentami, możemy podszkolić zdolność rozumienia ze słuchu, z którą mnóstwo osób ma problemy. Poprzez ciągły kontakt z językiem obcym uczymy się myśleć po angielsku, co jest niezwykle trudne do opanowania.