Najdłuższe słowa w różnych językach
 Oceń wpis
   

W każdym języku pojawiają się bardzo długie słowa, których poprawne wymówienie nastręcza mnóstwa problemów. Jeśli jesteście ciekawi, jak one brzmią, to możecie je usłyszeć w filmiku, który zamieszczamy poniżej. Miłego oglądania i słuchania!

https://www.youtube.com/watch?v=oZ3wGD-tzLs

 

 

 

 

Jakich języków obcych warto się uczyć i dlaczego?
 Oceń wpis
   

Większość z nas decyduje się na naukę języka angielskiego, ponieważ jest najpopularniejszych językiem na kuli ziemskiej. Posługuje się nim ponad 1,6 miliard ludzi! Oczywiście jego znajomość ogromnie się przydaje, niemniej jednak warto też postawić na inne języki. W tym artykule napiszę, których z nich warto się uczyć i dlaczego.

 

Języki, których warto się uczyć:

Niemiecki bardzo przydatny, jeśli chcemy podjąć współpracę w korporacji lub firmie handlowej obsługującej zachodnich klientów. Poza tym jest on drugim, po języku angielskim, najczęściej używanym językiem w Europie. Co więcej, jego znajomość przyda się, gdybyśmy w przyszłości myśleli o wyjeździe do tego kraju za pracą.

Rosyjski Rosja to nasz partner handlowy. Importujemy do tego kraju mnóstwo towarów, więc znajomość języka przyda się zwłaszcza tym, którzy planują działać w branży handlowo-usługowej lub podjąć pracę w takiej właśnie firmie.

Szwedzki jego znajomość przyda się lekarzom, personelowi medycznemu i inżynierom, którzy chcą wyjechać do tego kraju w celu podjęcia pracy. Aktualnie istnieje tam spore zapotrzebowanie na specjalistów, którym oferuje się świetne warunki współpracy i wysokie zarobki. Nauka tego języka nie należy do najłatwiejszych zadań, ale warto go opanować, bo przysporzy mnóstwa korzyści.

Japoński na jego naukę powinny się zdecydować osoby, które planują robić karierę w branży motoryzacyjnej i elektronicznej oraz przemyśle technologicznym. Nie od dziś wiadomo, że Japończycy produkują jedne z najlepszych samochodów na świecie. Przodują również w dziedzinie najnowocześniejszych technologii.

Języki latynoskie biegłość w posługiwaniu się nimi przyda się każdemu kto planuje podróżować po południowej Europie, zachodniej Afryce, Ameryce Północnej i Południowej.

Czeski warto znać język naszych południowych sąsiadów, ponieważ są naszymi partnerami handlowymi. Poza tym w wielu firmach znajdujących się na południu Polski od pracowników oczekuje się jego biegłej znajomości.