Jak szukać pracy – kilka rad dla tłumaczy
 Oceń wpis
   

Szukasz pracy, jednak twoje dotychczasowe wysiłki spełzły na niczym? Zapoznaj się z moimi radami, a z pewnością uda Ci się znaleźć atrakcyjne i satysfakcjonujące zatrudnienie.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić to nauczyć się sprzedawać siebie i posiadane przez Ciebie umiejętności. Tylko dzięki temu będziesz w stanie przekonać potencjalnego szefa, by zatrudnił właśnie Ciebie. Co więcej, jeśli chcesz otrzymać pracę w biurze tłumaczeń powinieneś wyspecjalizować się w danej dziedzinie. Po drugie, musisz zadbać o swoje doświadczenie i stopniowo piąć się po szczeblach kariery. Co to w praktyce oznacza? Mniej więcej to, że musisz zaczynać od realizacji małych i pojedynczych zleceń oraz skorzystać z możliwości odbycia stażu. Dzięki temu zdobędziesz umiejętności i doświadczenie, które są tak cenione w tej branży. Nie łudź się, że od razu po studiach będziesz pracować w dużej korporacji, ponieważ szanse na to są raczej małe.

Po trzecie postaw na wyżej wspomnianą specjalizację. Niestety zapotrzebowanie na tłumaczy uniwersalnych jest bardzo małe, a więc o wiele lepszym rozwiązaniem jest dogłębne poznanie jednej branży. Po czwarte, powinieneś szukać ofert pracy w dużych miastach i na terenach graniczących z sąsiadującymi z nami państwami, gdzie z usług tłumaczeniowych korzysta się częściej.

 

Dlaczego warto uczyć się języka... Jakich języków obcych warto się...